Karpacz - miasto pod Śnieżką

Miasto Karpacz ze względu na bogate walory turystyczne z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród rodzimych turystów, jak i cudzoziemców. Powierzchnia Karpacza wynosi ok. 40 km. Granice miasta obejmują także najwyższą partię Karkonoszy ze Śnieżką włącznie. Ze względu na swe położenie i walory środowiska geograficznego, Karpacz jest ośrodkiem sportowo - rekreacyjnym zarówno latem, jak i zimą. Wypoczynek w Karpaczu to głównie turystyka. W mieście jest około 11,5 tys. stałych miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, domach wczasowych, schroniskach, kwaterach prywatnych i na campingach.

Rocznie odwiedza to miasto średnio 150 tysięcy turystów. Do dyspozycji turystów i wczasowiczów są wyciąg krzesełkowy na Małą Kopę, letni tor saneczkowy, zimowy tor saneczkowy, wyciągi narciarskie, dwie skocznie narciarskie i korty tenisowe. Znaczna część autobusów dojeżdża do Karpacza Górnego. Główną osią, niejako kręgosłupem Karpacza jest ul. Konstytucji 3-Maja, biegnąca środkiem Krzywej Góry od dworca kolejowego w górę do hotelu "Biały Jar". Dalej za mostem na Łomnicy ulica zmienia nazwę na Karkonoską i ciągnie się serpentynami ostro w górę do Karpacza Górnego. Za śródmieście uważany jest odcinek ul. Konstytucji 3-Maja od poczty do DW "Chrobry". Na tym odcinku skupia się zasadnicze zagospodarowanie miasta, zabudowa jest tu najbardziej zwarta. To tu mieszczą się najważniejsze urzędy, instytucje, lokale, hotele i sklepy. Z Karpacza wychodzi wiele szlaków turystycznych, a wśród nich najbardziej uczęszczany na Śnieżkę. W plebiscycie "Najpopularniejsza miejscowość turystyczna" o Puchar Prezydenta RP A. Kwaśniewskiego, organizowanego przez "Sport i Turystykę" Karpacz zwyciężył jako najpopularniejsza miejscowość turystyczna 2003 r.

Miasto jest organizatorem lub współorganizatorem wielu imprez sportowych, rozrywkowych i kulturalnych (ogółem jest ich ok. 70-ciu rocznie). Karpacz przyciąga ludzi walorami krajobrazów, umożliwiając delektowanie się widokami i czystym powietrzem. Stanowi wspaniałe miejsce powrotu do zdrowia, aktywnego wypoczynku i niezapomnianych rozrywek o każdej porze roku. Podczas górskich spacerów można spotkać zakątki pełne czaru i ciszy, gdzie słychać tylko śpiew ptaków. Niezmienny od wieków pozostaje widok pasma Karkonoszy z najwyższym szczytem Śnieżką, królującą nad miastem.

Będąc w Karpaczu warto odwiedzić również Szklarską Porębę, oraz Świeradów-Zdrój.
 
Willa Calme
ul. Dolna 7b, 58-540 Karpacz
tel. 782 530 026
tel. 732 650 260
tel. +49 152 11 752 488
O nas | Galeria zdjęć | Sylwester | Kontakt | Lokalizacja | Księga Gości | Karpacz | Auf Deutsch
NETFACTORY: Projektowanie stron